×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Pierwszy w Polsce festiwal design thinking!

Design Thinking Week 2014
16 października 2014

Design Thinking Week 2014 odbędzie się w dniach 20-24 października 2014 roku w dziesięciu największych miastach w Polsce: Białymstoku, Częstochowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Ogólnodostępne i bezpłatne warsztaty, konferencje, spotkania i wystawy kierowane są do ponad 1200 pracowników nauki i biznesu, przedstawicieli władz samorządowych, studentów oraz dzieci i młodzieży.

Design Thinking to metoda twórczego rozwiązywania problemów oraz szukania innowacyjnych rozwiązań, rozwijana na Uniwersytecie Stanforda i z powodzeniem wykorzystywana w Dolinie Krzemowej, która staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. Desigh thinking jest metodą na co dzień wykorzystywaną przez światowych gigantów – jak Google, Apple czy Cisco do kreowania nowych produktów i usług.

Uczestnicy imprez DT Week 2014 będą mieli okazję poznać metodę design thinking, a także wykorzystać ją w praktyce do planowania projektów i budowy innowacyjnych prototypów. Swoim doświadczeniem podzielą się specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, Europy, a także Polski - uznani wykładowcy oraz praktycy.

Design Thinking Week 2014 jest efektem intensywnej współpracy Stowarzyszenia Top 500Innovators oraz całego środowiska zrzeszającego Absolwentów Programu Top 500 Innovators, w ramach którego 320 zdolnych i ambitnych młodych naukowców oraz specjalistów od transferu technologii odbyło 2-miesięczne staże na Uniwersytecie Stanforda Stanford oraz Uniwersytecie Kalifornijskim Berkeley. Staże stały się dla nich inspiracją i motywacją do podjęcia i realizacji licznych działań umożliwiających budowanie mostów współpracy na styku nauki i biznesu. Zdobyte w Dolinie Krzemowej doświadczenie chcą skutecznie przenieść na polski grunt!

Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na stronie Design Thinking.

Honorowy patronat nad inicjatywą objęła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, współorganizatorem jest MNISW, partnerami Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Stanford Center for Professional Development, a sponsorami - liczni partnerzy biznesowi m.in.: KIC InnoEnergy.

Źródło: MNiSW http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/design-thinking-week-2014-pierwszy-w-polsce-festiwal-design-thinking.html