×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

IX Medyczny Dzień Nauki pełen atrakcji

Gdański Uniwersytet Medyczny
18 maja 2016

Już po raz dziewiąty Gdański Uniwersytet Medyczny organizuje Medyczny Dzień Nauki. To największa na Pomorzu impreza popularyzująca nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa. IX MDN odbędzie się 20 maja br. w godz. 9-13 w Collegium Biomedicum GUMed pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stoiska zostaną rozmieszczone w holu CBM, a wykłady odbędą się w salach wykładowych.

Podczas imprezy będzie mowa m.in. o zastosowaniu druku 3D w medycynie wraz z prezentacją wydrukowanego modelu nerki i czaszki, zdradzimy czym jest jajkożerna butelka i co się dzieje w organizmie po jedzeniu. Tradycyjnie krótkim wykładom towarzyszyć będą atrakcyjne pokazy laboratoryjne i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy czy nauka szycia chirurgicznego. Będzie można nauczyć się jaka jest różnica między żyłą a tętnicą, a na specjalnym fantomie każdy chętny będzie mógł spróbować założyć wkłucie dożylne. Uczestnicy zostaną zabrani w pełen eksperymentów magiczny świat chemii medycznej. Młodzi naukowcy będą mogli wywołać burzę w probówce, morze piany, a także wyhodować własny chemiczny ogród. Prowadzący zdradzą czym są przyjazne bakterie i jaki mają wpływ na sylwetkę, nastrój, a nawet długość życia. Nie zabraknie zwiedzania akademickiej Zwierzętarni i degustacji zdrowych przekąsek przygotowanych przez młodych dietetyków.

Medyczny Dzień Naukisłuży przybliżeniu najmłodszym mieszkańcom województwa pomorskiego tematyki akademickich badań i promocji na gruncie lokalnym osiągnięć naukowych Uczelni. Impreza adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, którym w przystępny i atrakcyjny sposób przekazuje się treści ważne i istotne, jak również pokazujemy, że nauka nie musi być tylko męczącym szkolnym obowiązkiem. Poprzez przygotowane zajęcia i warsztaty organizatorzy podnoszą świadomość zdrowotną w społeczeństwie i przekonywać do wprowadzania zdrowych nawyków w swoim najbliższym toczeniu. To również doskonała okazja do promocji Uczelni wśród młodych ludzi, którzy w przyszłości mogą zostać studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na www.medycznydziennauki.gumed.edu.pl.

Joanna Śliwińska